Sochonie

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
2 700 000 PLN
Cena za m2
1 918,20 PLN
Powierzchnia
1 407,57 m2
Powierzchnia działki
2 166 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Rynek
Wtórny
Przeznaczenie (obiekt)
Medyczne
Przeznaczenie dodatkowe (obiekt)
Medyczne, Mieszkalne
Rodzaj budynku
Pensjonat
Typ hali
Inny
Rok budowy
2005
Nazwa budynku
Ośrodek rehabilitacyjno wypoczynkowy Sosenka
Numer oferty
9/5996/OOS

Opis nieruchomości

Mamy do zaoferowania Państwu ośrodek rehabilitacyjno- wypoczynkowy prosperujący od 2005 roku, zlokalizowany na skraju Puszczy Knyszyńskiej w Sochoniach, gm. Wasilków. Ok. 6 km od Białegostoku, 200 km od Warszawy.

Nieruchomość składa się z 4-kondygnacyjnego budynku (w tym poddasze i piwnica), całkowicie podpiwniczonym. Na powierzchnię ogólną 1407,57 m2 składają się następujące pomieszczenia:
1. Piwnica wychodząca na teren ośrodka (pow. 384,42 m2) o funkcji gospodarczej: pomieszczenia kuchenne, magazyny, pomieszczenia socjalno-gospodarcze, techniczne oraz kotłownia.
2. Parter (po2. 395,42 m2) składa się z dwóch części: ogólnodostępnej - hall, sala rekreacyjna połączona z jadalnią, pomieszczenia sanitarne oraz mieszkalnej - pokoje pensjonariuszy oraz korytarz.
3. Piętro ( pow. 386,42 m2) składa się z dwóch części: ogólnodostępnej - hall, sala rekreacyjna połączona z jadalnią, pomieszczenia sanitarne oraz mieszkalnej - pokoje gościnne oraz korytarz.
4. Poddasze użytkowe ( pow. 241,69 m2) składa się z dwóch części o funkcji mieszkalnej.
Całkowita powierzchnia zabudowy wynosi 469,33 m2.

Ośrodek posadowiony jest na na działce o powierzchni 2156 m2. Istnieje też możliwość powiększenia działki o powierzchnię od 1000m2 do 1800 m2.

Obecnie obiekt wykorzystywany jest na potrzeby ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego (wpis do rejestru ośrodków, w których mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych korzystających z dofinansowania PFRON) – są gabinety: do fizykoterapii, pielęgniarski.
Obecny ośrodek oferuje 32 miejsca noclegowe w pokojach 1,2,3 osobowych. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Ponadto parter dostosowany jest do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. W tym dla osób na wózkach inwalidzkich.

Cały obiekt, w tym jego układ wewnętrzny i wyposażenie ośrodka pozwalają, zmienić jego przeznaczenie na inne cele oraz daje różne możliwości dalszego rozwoju, bądź podjęcia działalności w innej branży. Możliwe jego aranżacje to:

- prowadzenie działalności rehabilitacyjnej i zdrowotnej,
- stworzenie domu spokojnej starości (
- zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna (zostały wydane warunki zabudowy)

Zostały wydane warunki za budowy na przearanżowanie obiektu na dom pomocy społecznej oraz pozwolenie na przekształcenie na mieszkaniówkę wielorodzinną, projekt obejmuję 17 mieszkań od 28m2 do 80m2.

Standard wykończenia:
- ściany: bloczek wapienno-piaskowy,
- docieplenie: styropian (15 cm),
- dach: dwuspadowy o konstrukcji drewnianej, kryty dachówką cementową,
- okna: PCV,
- podłogi: gres, terakota, panel.

Media: woda, prąd, gaz w odległości 20 m, kanalizacja.

Ogrzewanie: piec na eko-groszek z podajnikiem.

Dodatkowo obiekt wyposażony jest w panele słoneczne.

Cały teren ośrodka jest częściowo ogrodzony, z urozmaiconą zielenią, częściowo zadrzewiony. Dla celów rehabilitacji ruchowej i gier zespołowych istnieje ścieżka zdrowia. Do dyspozycji gości jest również miejsce na ognisko i grillowanie.

Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy funkcjonuje od wielu lat i cieszy się uznaniem gości z różnych stron kraju, a także z zagranicy.

Nieruchomość posiada idealne usytuowanie. Północno-wschodnie tereny Polski, zwane zielonymi płucami Europy, to jedne z najbardziej dziewiczych i malowniczych obszarów kontynentu.

Najczystsze powietrze w Polsce, unikalna na skalę światową pierwotna puszcza, polodowcowe jeziora i dzikie rzeki sprawiają, że warto przyjechać w te strony o każdej porze roku. Nawet w najgorętszym sezonie urlopowym jest cisza i spokój.

Atrakcyjność tej nieruchomości zwiększa fakt, że są tu aż cztery parki narodowe- Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski. To prawdziwe królestwo żubrów, dzików, jeleni, bobrów i niezliczonych rzesz ptactwa mieszkającego w dolinach rzek i na rozległych torfowiskach. Różnorodne szlaki turystyczne: piesze, konne, rowerowe i kajakowe prowadzą na punkty widokowe i ambony, z których obserwować można zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu bliższego zapoznania się z ofertą.

Parametry dodatkowe

  • Kształt działki: Nieregularny
  • Ukształtowanie działki: Lekko nachylona
  • Teren ogrodzony: Tak

Kontakt

Dominika Poznańska

Dominika Poznańska

Mobile:
508502905
Email:
d.poznanska@agenci-nieruchomosci.com

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Agenci Nieruchomości Sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest Agenci Nieruchomości Sp. z o.o. z siedzibą w Białystok (15-297) przy Żelazna 9. lok 8. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial